Ismerjük be, hogy nem szeretünk hibát véteni. De azért gyakran előfordul ilyesmi. A címbéli mondat önmagáért beszél, különösebb magyarázatra nem is szorul. De ha jobban belegondolunk az idézet második részébe, merthogy aki semmit sem csinál, bizony könnyen esik olyan csapdába, hogy hibát hibára halmoz. Ellustul ráadásul, lemarad a fejlődésben, és sok hasznot nem hoz magának, az is bizonyos. Tevékenyen élni mindig is kifizetődik. Elfoglalod magad, olyan terveket tudsz kovácsolni magadnak, amiket máskülönben kihagynál az életedből.
Viszont a hibázást azt mindig bele kell kalkulálni, akármit is csinálunk. Lehet apró hibából is hatalmas összeveszés, ha nem tudnak a felek jól kijönni egymással. Nagy galiba pedig akkor szokott kialakulni, ha tényleg semmibe veszünk mindent és mindenkit. Idáig nem szabad sosem eljutni. Vannak olyan bocsánatos hibák is, amik fölött szívesen szemet hunyunk, ezek nem katasztrofális vétségek. Mégis, úgy szeretünk élni, hogy az megörvendeztessen minket, ezért is zavar meg, ha valami hiba kerül a gépezetbe, vagy az élet menetébe.
Tanulság: - Nem szabad mindjárt elkeseredni, ha hibázunk valamiben. Mint a cím is írja, éppen munkálkodunk valamiben, és ezért nem tudunk mindenre totálisan figyelni. Előfordulnak kisebb hibák, balesetek, amiken jobb ha túltesszük magunkat, mert csak így lesz teljes az életünk folyamata. Inkább hibázz egy kicsit, minthogy tétlenül feküdjél a kanapén, és azon morognál, hogy - miért is ennyire unalmas az életed!